737 906 029 hicarian@o2.pl

FSB – czyli bonus dla nowych stron – istnieje

Fresh site bonus – magiczne “hasło”, które żyło własnym życiem przez parę ładnych lat w domysłach i przekonaniach wielu, ostatecznie zostało potwierdzone.

fresh site bonus dla nowych domenZacznę najpierw od tego, jakie warunki powinno się spełnić, aby otrzymać bonus. Specjalnie nie nazywam tego FSB, gdyż ani John Mueller z Googla ani Matt nie nazwali tego dokładnie. Premię na sam początek otrzymuje dopiero co zaindeksowana, świeża domena, nie przejęta, ani nie ze zmienioną całkowicie treścią. Domena taka najpierw pojawia się w indeksie. Według JohnaMU nasza nowa domenka z treścią jest przez pewien czas wyżej w indeksie, niż wynikałoby to z jej faktycznej pozycji. Dlaczego? Otóż stronka jest w czasie bonusu testowana i zbierane są jak to ujął Karol Dziedzic sygnały rankingowe. Byłoby to nie możliwe, gdyby nasza świeżynka od samego początku znalazła się hen daleko w rankingu.

Moja opinia o “FSB”

Od samego początku należałem do zwolenników istnienia bonusu dla nowych domen. Sens jego istnienia został według mnie dokładnie wytłumaczony. Co jednak oznacza to dla pozycjonera? Przypuszczam, że świeża strona z bogatą, atrakcyjną treścią, która od samego początku ma userów z długim czasem na stronie/ odsłonami na użytkownikami i z niskim procentem odrzuceń po zakończeniu FSB nie spadnie tak daleko, jak proste zaplecze. Oczywiście, przy założeniu, że na świeżynkę i na zaplecze od razu głównym czynnikiem wpływającym nie są linki.

 

Kamil Kondel

SEO/SEM specjalista. Znajdziesz mnie pod pseudonimem - Hicarian.

This Post Has 2 Comments

  1. Przemek

    Nie jestem pewien kto, ale dość niedawno właśnie ktoś z G. wypowiedział się w tej kwestii, że FSB (właśnie tak) istnieje.

  2. Domki

    Stworzyłem nie dawno stronę na darmowym hostingu, jednak nie zauważyłem aby otrzymała jakikolwiek bonus. Może ma to coś wspólnego z darmowym hostingiem ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dziś henkołt z guru SEO – musisz to wysłuchać

Czytam regularnie polską blogosferę SEO. Lubię chłopaków  i dziewczyny, które opisują interesujące nas sprawy. Dlatego na kilku blogach natrafiłem na...

Zamknij