737 906 029 hicarian@o2.pl

Google pokazuje przykłady UKARANYCH stron

Właśnie powstała interesująca infografika zrobiona przez pracowników Google. Najciekawsze jest to, co możemy się z niej dowiedzieć.

Czytam regularnie blogosferę, polską jak i anglojęzyczną. Właśnie kilka minut temu przeczytałem o infografice zamieszczonej na google.com. To co zwróciło moją szczególną uwagę, to dolna część infografiki. Wystarczy, że klikniecie na “See what we’ve removed lately” i zobaczycie przykład nie dawno ukaranej strony, która zniknęła z wyników wyszukiwań :). Obecnie, możemy zapoznać się z ogólnym powodem bana dla pokazywanych stron:

Te strony to przykład „czystego spamu”. Mamy tu agresywne techniki spamowania, takie jak automatyczne generowanie losowego tekstu, maskowanie czy kopiowanie treści z innych stron.

źródło cyt. https://www.google.com/insidesearch/howsearchworks/fighting-spam.html

zobacz ukarane strony przez google

Powstała już wyszukiwarka ukaranych stron. http://www.rustybrick.com/google-spam-results.php (już nie działa stan na 25-04-2013 r.)
Co o tym sądzicie?

edit:

Znalazłem polski odnośnik, który Goglarze nazwali walka ze spamem.

Kamil Kondel

SEO/SEM specjalista. Znajdziesz mnie pod pseudonimem - Hicarian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
w$p1erajmy hosp1cja – pierwszy dzień, mały wniosek

Na przykładzie domeny (domena).radom.pl jestem pozytywnie zaskoczony, JAK SZYBKO czynnik nowych linków dla domeny wpływa na ranking. Do tej pory...

Zamknij