737 906 029 hicarian@o2.pl

Nie pozwól konfidentom podpatrzeć twoje strony !

Dziś wpis trochę emocjonalny, ale z pewnością wiele osób po przeczytaniu mi wybaczy.  Obiecałem, że na blogu będzie trochę o bezpieczeństwie. Sameid.net – to strona, która już wkrótce może stać się przysłowiowym gwoździem do twojej trumny.

Z niepokojem obserwuje rozwój tej strony. W przeciwieństwie do podobnych witryn, ta co raz lepiej wyłapuje strony nie tylko po ip, ale też po kodzie Analytics czy Adsense, a nawet adresie e-mail. Jak wiecie, w naszej branży działa wiele konfitur – osób o ogromnym kompleksie i zaniżonej samoocenie. Swoją złość i bicie w dzieciństwie rozładują w wieku dorosłym w Internecie kablując na osoby z branży.

Potencjalne niebezpieczeństwo

Sprawdziłem moją konkurencję z branży, wpisując jedną domenę do sameid.net. Wynik:

Teraz pytanie. Jakbym był kablem, a wiem, że konkurencja łamie wytyczne to co powinienem zrobić? Słać raporty! Użyć ahrefsa wyłapać te śmieci co zostawia na forach i poprosić kolegów, aby mi “pomogli”.

Rozwiązanie

Jak widzicie, wystarczy nacisnąć “del” i domena zostaje usunięta z sameid. Radzę zrobić to wam od razu – po przeczytaniu tego wpisu. Nawet jak wyświetla się wam tylko domena, którą wpisaliście – nie ważne, usuńcie ją, gdyż za jakiś czas sameid połączy klocki i coś dopisze :).  Od czasu od czasu warto wracać na tą stronę, aby sprawdzić czy nasze domeny “nie wróciły” do zasobów strony.

Na koniec, starajcie się maksymalnie dywersyfikować swoje poczynania, począwszy od adresów e-mail, poprzez analytica itp.

Kamil Kondel

SEO/SEM specjalista. Znajdziesz mnie pod pseudonimem - Hicarian.

This Post Has 11 Comments

 1. Golum

  Dzięki za info. Po zaprzęgnięciu Xenu, można wyciągać adresy zaplecza konkrecji 🙂

 2. Sebastian Jakubiec

  Wprawdzie mnie połączyło z czymś “nie wiadomo czym” i oprocz jednej strony żadna ze wskazanych nijak sie miała do mojej, no ale fakty – warto usunąć, bo dziwne to narzędzie 😀

 3. call

  OMG faktycznie perfidne :/ Moje strony wyłapało po IP i analyticsie :/
  Warto czasem stopki kolegów z forum czytywać 😉

 4. Kode

  Dzięki. Usunąłem chyba wszystko co posiadam z ich “zasobów”.

 5. Szyrber

  Dobry wpis.
  I już wiemy, że działa Pan w finansach. Na podstawie “pub’ów”, które zostały usunięte można nawet pokusić się o identyfikację konkurentów.

 6. Razjer

  Dzięki, dobry wpis – przyda się na przyszłość.

  1. kamil

   Polecam się na przyszłość 🙂

 7. dave84

  Dobre, dobre:D Ale mi się wydaje, że pracownicy Google mają tak naprawdę w dupie e spam raporty i dopiero po zmasowanym spam raporcie coś działają, a pojedyncze olewają, bo na każdą stronę przecież coś można znaleźć.

 8. maniekoo

  Swoje strony również usunąłem z tej bazy. Dzięki. Swoją drogą, to była tam tylko jedna.

  1. Rafal

   Cale zycie w nieswiadomosci. Dobre info! Dzieki

 9. Artur

  Bardzo przydatny artykuł. Znacie może jeszcze jakieś podobne narzędzia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Od teraz sprawdzimy najnowsze linki dla domeny w GWT

Przyznam się, że dawno tak pomocnej usługi nie zaoferował nam Google. A jednak, od wczoraj (?) możemy w Narzędziach dla...

Zamknij