737 906 029 hicarian@o2.pl

Noname Update miesza w polskich wynikach

update styczniowy algorytmu google17 stycznia mieliśmy zaszczyt powitać update algorytmu. Pracownicy Google na razie milczą w tej sprawie, więc nie wiadomo czy to jakiś nowy zwierzak, czy update Pingwina.

Pierwsza sprawa – dostało się moim stronom, które przetrwały wszystkie Pandy, EMD i dotychczasowe update Pingwina. To jedyna wspólna cecha, której jestem na chwilę pisania tego posta pewny. Poddałem analizie ukarane strony. W jednym wypadku miałem pewną wskazówkę od Googla. Otóż na jednej stronie wysoko rankowały podstrony. Z czwartku na piątek w wyniku update, algo zdecydowało, że w kilku przypadkach wyleciała podstrona a na jej miejsce weszła główna. Jako, że linki zdobywała też główna Google zdecydowała, że teraz to strona główna na te słowo kluczowe jest  właściwsza. Wniosek po przeanalizowania podstron – zły profil linków, dokładniej mniej tematycznie powiązane linki trafiały w podstronę.

Tak wiem, że główna mogła zostać wybrana bo “200 czynników wpływa na ranking” jednak daje mi to pewne pole manewru. Być może się mylę, ale mam wrażenie, że suwak Pingwinowy przy tym update został przesunięty, a penetracja i analiza linków pod kątem tematyczności znacznie głębsza.  To update za linki – na pewno nie za treść.

Tyle moich spostrzeżeń, a jak u was z wnioskami?

Kamil Kondel

SEO/SEM specjalista. Znajdziesz mnie pod pseudonimem - Hicarian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pozycjonerze – czy dbasz o swoje zdrowie?

Tytuł, dla co niektórych może zapachnieć jakąś wciśniętą między wiersze reklamą z anchorem. Tak nie jest, a postanowiłem podzielić się...

Zamknij