737 906 029 hicarian@o2.pl

Pozycjonowanie i optymalizacja – to co mi wpadło do głowy

Niniejszy wpis, ma nietypową konwencję, ponieważ brak mi weny na pisanie oddzielnie każdego artykułu. Mam nadzieję, że mi wybaczycie.

Złe następstwa Pingwina. Co raz więcej spalonych domen

Do napisania tego wpisu skłoniła mnie obserwacja spadających domen. Niestety, co raz więcej nie przedłużonych domen w kategorii finansowej jest zafiltrowana. Tak jak znana już “Malinka” z Trójmiasta, która zarażała swoich klientów HIV, tak nowi właściciele co raz częściej rejestrują domeny i dostają “gratis” filtr.

Co gorsza, plaga sie mnoży i w np. kredytach co raz trudniej o świeże i pachnące panie ups. domeny “czyste jak łza”. Co proponuje Google? Powiadom, że jesteś nowym właścicielem domeny i co dalej? No właśnie, co dalej? Przy filtrze algorytmicznym Pingwin, musimy pozbierać linki, wgrać i sic! CZEKAĆ. Cholera, dla Seowca to jeszcze w miarę zjadliwy chleb, a co ma poczynić Kowalski, który tego wszystkiego nie wie? Rejestruje chore domeny i…nic mu z tego nie przyjdzie. Jakie rozwiązanie? Nie rejestrować domeny z nazwą pozyczkibezbik itp….

Gdzie jest zmiana szybkości indeksowania witryny?

Poprawcie mnie i zbiczujcie, ale ja nigdzie nie widzę tej opcji, w odświeżonym ostatnio GWT.

edit:

Znalazłem 🙂

Dlaczego nie mogę masowo usuwać podstron z indeksu?

Kurde, każdy link z podstroną musze wklepywać ręcznie i jeszcze potwiedzać. Mało tego, każdy adres uważnie sprawdzam, bo wklejając go bezmyślnie tworzę błędne url:  http://domena.pl/http://domen.pl/kotki.html. Czy nie można dodać taką opcję w Narzędziu dla Webmasterów?

Czemu nie mogę masowo dodawać adresy URL aby przesłać je do indeksu?

Znowu, wklejam adresy i mija godzina za godziną. Ktoś się zapyta: po co ci to? A po jajco, tak po prostu mam ochotę 😛

Jak szybko zaindeksować zmieniony artykuł?

I tutaj macie odpowiedź, dlaczego przydałoby się masowe przesyłanie do indeksu. Jak zaobserwowałem na kilku stronach, takie wymuszenie pobrania przez Google wpisu, powoduje prawie NATYCHMIASTOWE zmiany w title i meta description w SERPACH. Co więcej, możemy sobie popatrzeć jak dany wpis rankuje od razu wyżej czy niżej na dane słowo kluczowe. Sprawdźcie sami 🙂

Mistrzostwa SEO pokazały, że można mieć ponad 90% linków na jeden anchor

Pamiętam, domena okazwłoki świetnie się trzymała w serpach. Choć czarował 301 i inne niecne sztuczki to i tak był TOP. To gdzie ta dywersyfikacja anchorów?

List od Google: Nienaturalne linki przychodzące

Od 3 lipca 2013 r. mamy wysyp miłej korespondencji od Googlarzy. Co jest tego przyczyną? Pomijam twórczą wyobraźnie, co niektórych i skłaniam się do jednej z tez – problemem są źródła linków do twojej witryny. Jeżeli jesteś początkujący w SEO, to podpowiadam – nie chodzi tutaj o przeoptymalizowanie jednym słowem kluczowym, ale katalogi i precle.

Kamil Kondel

SEO/SEM specjalista. Znajdziesz mnie pod pseudonimem - Hicarian.

This Post Has One Comment

  1. Xelibri

    Jeden wpis, a tyle różnych wątków w nim zawartych 🙂 Konkurs SEO, gdyby był rozbity na dłuższy czas to byłoby więcej banów i wytrwaliby tylko najbielsi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Update wyników lokalnych bez reakcji w światku SEO

Dokładnie tydzień temu, w sobotę nastąpił update wyników lokalnych na wiele fraz ogólnych. Nie zaobserwowałem je w w wynikach dla...

Zamknij