737 906 029 hicarian@o2.pl

Update wyników lokalnych bez reakcji w światku SEO

Dokładnie tydzień temu, w sobotę nastąpił update wyników lokalnych na wiele fraz ogólnych. Nie zaobserwowałem je w w wynikach dla słów branżowych.

Jak dla mnie bomba, ponieważ pomogło mi to w pracy i widzę większy ruch na kilku witrynach. Nie zauważyłem komentarzy na PiO ani na Google+, gdzie jest już ponad 1100 członków. Rok temu wyszedł update Venice, który pomógł wielu regionalnym “wypłynąć” do topów. Parę dni temu doszło do jej aktualizacji, która objęła nowe frazy, ale jej zasięg jest dużo mniejszy. Najlepiej widać to na “opony“, gdzie w zależności od lokalizacji pojawiają się regionalne firmy.  Moim zdaniem to właściwy krok. W końcu wiele osób pomimo tego, że nie wpisują słowa kluczowego + miasto i tak szuka firmy w pobliżu miejsca jego zamieszkania.

Kto stracił na updacie? Przede wszystkim witryny 2-6 miejsca, które teraz ledwo trzymają się pierwszej 10.  Zyskały jak wspomniałem firmy regionalne.

 

 

 

 

 

Kamil Kondel

SEO/SEM specjalista. Znajdziesz mnie pod pseudonimem - Hicarian.

This Post Has One Comment

  1. Joanna

    Dokładnie – dla moich stron mocne przetasowania, ale generalnie na plus, bo głównie to na wynikach regionalnych mi zależy, a pozycje skoczyły pod tym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Searchmetrics.com stałą pozycją w mojej analizie

Z natury jestem bardzo sceptycznie nastawiony na wszelkie seo nowinki. Obce mi są magiczne rytuały przy testowaniu nowych softów (mam...

Zamknij