737 906 029 hicarian@o2.pl

Jak dzięki konkurencji poznać na co mają wejścia z długiego ogona?

Dziś krótki wpis. Wybaczcie mi, ale jestem w trakcie wdrażania pewnych ulepszeń na jednym z serwisów. Przypomniała mi się jednak mała wskazówka, która być może pomoże wam w pracy.

konkurencja i frazyWielu z was zna wtyczkę Seo Search Terms2, prawda? Ostatnio zauważyłem, wręcz maniakalne wstawianie tego pluginu na wasze WordPressy. Co ciekawe w mojej branży finansowej ku mojej radości, co raz więcej osób ja też dodaje. Teraz zadam proste pytanie. Do czego potrzebna jest nam ta wtyczka? Właściwie do nabijania słów kluczowych. Jak dla mnie jest to stąpanie na cienkim lodzie. Sam jej używam, ale zmniejszyłem liczbę do pięciu wyświetleń na stronie/podstronie. Obecnie jestem na etapie wdrażania na serwisach powyżej 20 wpisów, tylko widget tej wtyczki z klikalnym linkami, bez wyświetlenia słów kluczowych w treści. W takim wypadku świetnie linkujemy wewnętrznie bez sztucznego nabijania fraz.

Wracając jednak do tematu. Seo Search Terms2 spotykam często u konkurencji. Gdy nie mam dokładnie pomysłu, jak powinien wyglądać wpis, wchodzę sobie do nich i sprawdzam, jak ludzie wpisali w Google słowa kluczowe i po czym weszli na ich stronę. W opcjach pluginu jest nawet ile razy już powtórzyła się taka kombinacja słów kluczowych 🙂

Moja mała wskazówka. Pozbierajcie się w swojej branży wordpressy z zainstalowaną wtyczką. Gdy będziecie pisać lub zlecać napisanie tekstów weźcie pod uwagę co tam było wpisywane. Dzięki temu ostatnio zbieram więcej wejść z długiego ogona, a to przekłada się na wyższą konwersję, gdyż taki użytkownik nie wpisuje słów ogólnych i wie czego szuka.

 

 

Kamil Kondel

SEO/SEM specjalista. Znajdziesz mnie pod pseudonimem - Hicarian.

This Post Has 2 Comments

  1. Smakosz

    Ciekawa metoda, chociaż pracochłonna.

  2. Smakosz

    Usunąłem jedną domenę i reszta też zniknęła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie pozwól konfidentom podpatrzeć twoje strony !

Dziś wpis trochę emocjonalny, ale z pewnością wiele osób po przeczytaniu mi wybaczy.  Obiecałem, że na blogu będzie trochę o...

Zamknij